Stylizacja włosów na co dzień: proste i szybkie fryzury dla zabieganych

Zrobienie świetnej fryzury nie musi zajmować wiele czasu, wystarczy znać pewne triki stylizacyjne. Można wobec tego wyglądać efektownie, jednocześnie nie trzeba tracić na to kilkudziesięciu minut. Wystarczy zaledwie chwila, aby zrobić ładną fryzurę, nawet zabiegane osoby mogą sobie na to pozwolić.

Fryzury, których zrobienie nie zajmie wiele czasu

Świetnym pomysłem na szybką fryzurę dla osób zabieganych jest messy bun, czyli luźny kok, niezwykle łatwy do zrobienia. Zbiera się włosy w kitkę, wysoko na głowie, po czym związuje gumką, następnie trzeba potrząsnąć głową w celu wypuszczenia pojedynczych kosmetyków. Włosy należy owinąć wokół gumki i końce ukryć pod nią. Na koniec pozostaje wsunąć spinki, aby fryzura trzymała się przez długi czas, można dodatkowo spryskać włosy lakierem. Rewelacyjnie sprawdzi się także wysoki kucyk, idealny na co dzień, do pracy. Będzie świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla posiadaczek długich włosów, wystarczy zebrać włosy do góry i związać gumką na czubku głowy.

Kolejną propozycją jest pół kucyk, czyli upięcie włosów blisko twarzy. Zawiązuje się grubsze kosmyki z tyłu głowy gumką lub można zapleść warkoczyki, po czym przyozdobić fryzurę wstążkami, spinkami. Ciekawą fryzurą jest warkocz sznur, włosy łapie się na czubku głowy i dzieli na dwie części, po czym krzyżuje, dobiera kosmyki z pozostałych włosów, dołączając do poprzedniej sekcji. Warto też pamiętać, że włosy nawilżone, odżywione lepiej się układają. Do wyboru są rozmaite kosmetyki typu szampon davines, odżywki, maski, różne środki stylizacyjne.

Propozycje szybkich i efektownych upięć

Bardzo łatwo i szybko jest zrobić fryzurę clean girl, czyli niski kok, luźny, zaczesany do tyłu. Jest to połączenie elegancji i minimalizmu, co sprawdza się rewelacyjnie na co dzień, do pracy, na imprezę. Kolejną propozycją będzie warkocz francuski, ponadczasowy, pasujący każdemu, sprawdzający się na włosach krótszych i dłuższych. Należy je rozczesać, podzielić na trzy części, a następnie każdą z nich rozdzielić na kolejne dwie. Pierwszą część włosów z góry przeczesuje się, po czym przewiązuje wokół karku, a drugą część przewija od tyłu głowy do przodu. Zawsze dobrym pomysłem jest zrobienie loków, do czego można użyć nawet prostownicy, nie trzeba sięgać po lokówkę. Do wyboru są rozmaite sposoby na wykonanie mniejszych lub większych fal, dłuższego skrętu lub czegoś delikatniejszego.

Jeśli ktoś nie ma pomysłu na fryzurę, to zawsze może sięgnąć po rozmaite dodatki do włosów typu spinki, wstążki, paski, klipsy. Istotne jest to, aby dopasować wszystko do stylizacji, dzięki czemu całość stworzy spójność stylizacyjną. W przypadku krótkich włosów także można wyglądać efektownie, wystarczy odpowiednia stylizacja. Do dodania objętości włosom świetnie sprawdza się ich suszenie na okrągłej szczotce o małej średnicy, wystarczy naciągać kosmyki od przodu do tyłu głowy. Po uzyskaniu pożądanego efektu pozostaje spryskać włosy kosmetykiem utrwalającym, aby wyglądać świetnie przez wiele godzin.

Zobacz również  Jakie wybrać soczewki kolorowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website