Sokowirówki i wyciskarki owoców, które ozdobią kuchnię

Decydując się na sprzęt kuchenny jakim są wyciskarki i sokowirówki, warto zapoznać się z  najważniejszymi parametrami jakie zawierają te maszyny – sposób działania, efektywność, dodatkowe możliwości i efektowne rozwiązania. Jednak część konsumentów ceni sobie jeszcze jeden aspekt jakim jest ich wygląd. Warto wiedzieć czym się kierować podczas wybory sokowirówki lub wyciskarki, która ozdobi każda kuchnię.

Czy wielkość ma znaczenie?

Przede wszystkim należy ocenić w którym miejscu będzie stał nasz sprzęt. Jest to ważne, ponieważ w dużym stopniu definiuje jego wielkość. Jeżeli chcemy stawiać go na widoku np. na blacie, nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca, zwłaszcza jeśli codziennie przygotowujesz na nim również inne posiłki.

Jeśli natomiast masz sporo wolnej przestrzeni, a wyciskarka czy sokowirówka będą sprzętem używanym nieustannie, warto jest wybrać większe modele. Są  one wydajniejsze pod względem pracy, jak również prezentują się wręcz majestatycznie. Nieco mniejsze modele będą miały swój urok, ale w niewielkich kuchniach, pasując pod względem wizualnym do pozostałych sprzętów.

Jaki kształt wybrać?

Wyciskarki i sokowirówki różnią się od siebie pod względem wizualnym. Niestety nie ma tutaj bardzo dużego wyboru, ponieważ jest on podyktowany po prostu charakterystyką danego urządzenia.
Juice
Wyciskarki można spotkać w dwóch kształtach – pionowym i poziomym. Poziomie wyciskarki są nieco niższe, dzięki temu świetnie sprawdzą się stojąc na blacie, pod szafkami kuchennymi.
Sokowirówki jeszcze do niedawna były po prostu brzydkie – kanciaste i nieprzemyślane. Nowe modele są mają opływowe i kuliste kształty. Są one niemal futurystyczne i wrażliwym estetykom bardziej przypadną do gustu, aniżeli wyciskarki.

Zobacz również  Jakie znamy rodzaje soczewek kontaktowych

Jaki kolor wyciskarki lub sokowirówki wybrać?

Producenci coraz częściej zwracają się w kierunku miłośników nowoczesnego designu. Niegdyś oferowany sprzęt był koloru białego, ewentualnie metalowego. Obecnie możemy spotkać nie tylko bogatą paletę barw, ale również zdobień, które dodają ciekawego akcentu.

Jeśli chcesz być oryginalny zdecyduj się na grę kontrastów – do jasnej kuchni wstaw ciemny sprzęt i na odwrót. Takie połączenie tworzy ciekawy i niezwykle elegancki akcent. Jeśli natomiast zależy Ci na wyeksponowaniu wyciskarki lub sokowirówki, zdecyduj się na żywe kolory – czerwień, żółty lub zielony. Zwracaj jednak uwagę na kolor pozostałych sprzętów, by nie powstał nieatrakcyjny misz-masz.

Stawiając natomiast na uniwersalną klasykę, sprawdzi się tutaj przede wszystkim czerń oraz chromowany metal. Najgorszej jednak wypada kolor biały. Ze względu na możliwość pryskania soku na sprzęt, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że powstaną nieatrakcyjne zacieki, które ciężko będzie usunąć.

Jak zachować dobry wygląd urządzenia?

Ze względu na specyfikę tego typu sprzętu, należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu, nie tylko wewnątrz, ale również z zewnątrz. Zazwyczaj wystarczy przemycie delikatną gąbeczką z ciepłą wodą. Jeśli chcesz, by sprzęt się błyszczał, dodaj kropelkę octu. Szczególnie pięknie będą się prezentować urządzenia utrzymane w metalicznych barwach.

Zobacz również  Jaką kaszę jeść na diecie?

Aspekt wizualny takiego jest sprzętu niezwykle ważny, jednak podczas wyboru wyglądu należy przede wszystkim pamiętać, że najważniejsze są parametry oraz to, jaki dany sok możemy z niego pozyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website