Kawiarka czy ekspres – Wybierz najlepsze urządzenie do parzenia kawy

 

Istnieje wiele urządzeń AGD do domu, które służą do przygotowania aromatycznej i mocnej kawy. Które sprawdzają się najlepiej? Lepsza kawiarka czy ekspres?

Wielbiciele aromatycznej kawy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki tego napoju. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń – tzw. małe AGD, które umożliwia przygotowanie różnych rodzajów kawy – skoncentrowanej dawki kofeiny w formie tradycyjnego włoskiego espresso czy pełnego pianki i mleka latte. Jakie AGD do domu wybrać?

 

Urok kawiarki – małe AGD

Tradycyjna kawiarka to urządzenie niezwykle proste w obsłudze i niewielkich rozmiarów, idealnie sprawdzi się więc w każdej kuchni – nie zajmuje dużo miejsca, można ją schować do szafki kuchennej. To małe AGD do przygotowania kawy działa w bardzo prosty sposób – najpierw wlewamy wodę do dolnej części naczynia, następnie przygotowujemy świeżo zmielone ziarna lub gotową kawę, które należy wsypać do specjalnego lejka. Potem wystarczy już tylko zakręcić naczynie i postawić na płycie grzewczej – po kilku minutach aromatyczny napój jest gotowy! Kawiarka to urządzenie AGD do domu, które posiada ogromną ilość zalet – przede wszystkim jest niezwykle tanim urządzeniem, nie wymaga takich nakładów finansowych jak ekspres. Sprawdzi się więc w każdym domu czy mieszkaniu studenckim. Poza tym kawiarka pozwala na przygotowanie mocnej i aromatycznej kawy parzonej po turecku – dla miłośników klasycznego smaku. Niestety małe AGD tego typu posiada również kilka wad – trzeba je czyścić z fusów po każdym użyciu, przygotowana kawa nie jest też różnorodna – w kawiarce nie zaparzymy modnego latte czy cafe macchiato.

Zobacz również  Profesjonalne wyposażenie kuchni domowej

 

A może ekspres do kawy?

Miłośnicy słodkich i mlecznych kaw mogą zdecydować się na inny rodzaj AGD do domu – nowoczesny ekspres, który pozwala na przygotowanie fantazyjnych napojów kawowych – łącznie z kawą mrożoną, idealną na okres upałów. Na rynku znajdziemy duży asortyment ekspresów, w których można przygotować zarówno wyśmienite cappuccino, jak i prawdziwie włoskie latte. Wśród produktów, które określamy mianem tzw. małego AGD znajdziemy m.in. tradycyjne ekspresy przelewowe, ciśnieniowe oraz kapsułkowe. Urządzenia przelewowe to idealny wybór, jeśli zależy nam na kawie przypominającej tradycyjną, sypaną po turecku. Długo trzymają ciepło, umożliwiają też przygotowanie kawy dla większej ilości osób. To urządzenie AGD do domu działa podobnie jak tradycyjna kawiarka – woda jest zagotowywana w osobnym naczyniu, a kawa przesączana przez specjalny filtr. Proces przygotowania kawy jest jednak dość długi, przez co tradycyjne ekspresy tracą na popularności na rzecz nowoczesnych – ciśnieniowych.

Nowoczesne małe AGD – ekspresy ciśnieniowe

Nowoczesne małe AGD – ekspresy ciśnieniowe

Ekspresy ciśnieniowe np: http://sklep.puregreen.pl/agd/do-kuchni/ekspresy-do-kawy/ to kolejne małe AGD, które umożliwia przygotowanie wybornej kawy – prawie jak z włoskiej kawiarni. Dzięki specjalnej technologii, która wykorzystuje wysokie ciśnienie, zaparzenie kofeinowego napoju odbywa się błyskawicznie. Można w ten sposób przygotować na przykład skoncentrowane espresso, którego proces produkcji wymaga zastosowania ciśnienia ok. 9 barów. Tego typu AGD do domu umożliwia także zaparzenie kawy z dodatkiem pysznej pianki, która idealnie nadaje się na spotkanie z koleżankami.

Zobacz również  Profesjonalne wyposażenie kuchni domowej

 

 

A może innowacyjne AGD do domu – ekspres kapsułkowy

Ekspresy kapsułkowe to kolejny rodzaj urządzeń tzw. małego AGD. Dzięki użyciu specjalnych kapsułek ze skoncentrowaną kawą możemy uzyskać świeży i aromatyczny napój – uzależniony od indywidualnych preferencji. Kupując kapsułki możemy zdecydować się na cappuccino, kawę o obniżonej zawartości kofeiny oraz pyszne latte.  Tego typu AGD do domu jest jednak zdecydowanie droższe niż tradycyjne ekspresy, gwarantuje jednak kawę o smaku jak z tradycyjnej włoskiej kawiarni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website