Jakie wybrać soczewki kolorowe

Soczewki kolorowe znakomicie podkreślają naturalną barwę tęczówki, ale mogą także całkowicie odmienić nasz wizerunek – w zależności od indywidualnych potrzeb. W jaki sposób wybrać soczewki kolorowe, żeby być zadowolonym z ostatecznego efektu?

Współczesna technika pozwala na delikatne lub bardziej inwazyjne poprawianie naturalnej urody. W ten trend znakomicie wpisują się soczewki kontaktowe kolorowe, które pozwalają na delikatne wydobycie barwy oczu lub całkowitą metamorfozę tęczówki. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na radykalną zmianę – osoby o bardzo ciemnych oczach mogą mieć problem z uzyskaniem błękitnego zabarwienia.

Soczewki kontaktowe kolorowe – popraw naturę

Osoby chcące osiągnąć bardzo naturalny efekt i jedynie podkreślić kolor tęczówki mogą skorzystać z różnorodnych odcieni szkieł, które oferują gabinety optyczne i sklepy internetowe. Soczewki kolorowe podkreślające kolor nie zakrywają w całości tęczówki, a jedynie „podbijają” jej naturalną barwę, przez co osoby posiadające jasne oczy mogą osiągnąć bardzo ciekawe rezultaty. Tego typu soczewki kontaktowe kolorowe zalecane są przede wszystkim osobom o oczach niebieskich, szarych lub zielonych, których barwa tęczówki nie jest zbyt intensywna.

Radykalna metamorfoza – soczewki kolorowe zmieniające barwę tęczówki

Zupełnie inną rolę pełnią soczewki kolorowe całkowicie zmieniające zabarwienie tęczówki oka. Używane zwłaszcza przez osoby obdarowane przez Matkę Naturę piwnymi, brązowymi lub czarnymi tęczówkami. W przypadku tego typu soczewek kolorowych efekty nie zawsze są jednak idealne. Osoby posiadające bardzo ciemną tęczówkę, marzące jednocześnie o błękitnych oczach mogą nie być zadowolone z ostatecznego rezultatu, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich naturalny pigment będzie prześwitywał pod światło. Pod tym względem w o wiele lepszej sytuacji są posiadacze naturalnie jasnych tęczówek – sprawdzą się u nich bez problemu zarówno soczewki kontaktowe kolorowe z pierwszej grupy (podkreślające kolor tęczówki), jak i całkowicie zmieniające zabarwienie.

Zobacz również  Jak zapewnić włosom odpowiedni połysk?

A może soczewki powiększające?

Kolejna grupa soczewek to produkty przeznaczone dla osób chcących uzyskać modny – japoński wygląd. Soczewki kolorowe powiększające źrenice to propozycja nie tylko na karnawał, ale również na co dzień. Na rynku dostępne są przeróżne warianty kolorystyczne, pozwalające osiągnąć bardzo ciekawe rezultaty – zniewalające spojrzenie. Powiększające soczewki kolorowe przykrywają obszar oka graniczący z tęczówką – przez co nasze oczy wydają się wręcz ogromne. Możemy skorzystać ze szkieł kontaktowych w odcieniu morskiego błękitu lub ciemnego brązu – wybór uzależniony jest od osobistych preferencji oraz typu urody.

Ekstremalne soczewki kolorowe na imprezę

Najbardziej radykalny efekt zapewniają soczewki kontaktowe kolorowe przeznaczone na imprezy lub współgrające z przebraniami na Halloween. To ekstremalne rozwiązanie całkowicie zakrywa naturalną tęczówkę oka i posiada bardzo ekstrawaganckie wzory (np. symbol dolara amerykańskiego, chińskie znaki, kocie oczy). W sprzedaży są nawet świecące w ciemności soczewki kolorowe, które z pewnością zaskoczą naszych znajomych. Wybór jest naprawdę ogromny i zależy od rodzaju imprezy, a także naszej odwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website