Jaki krem nawilżający?

Skórę trzeba nawilżać niezależnie od wieku, szczególnie jeśli chodzi o wrażliwą skórę twarzy. Warto robić to „od wewnątrz”, np. pijąc zalecaną ilość wody lub zażywając suplementy diety. Czasami jednak tego rodzaju środki okazują się niewystarczające, dlatego trzeba zadziałać „od zewnątrz” i regularnie stosować krem nawilżający. Nie każdy jednak będzie dobry. Jakie kryteria wyboru zastosować?

Czy wiesz już, jaką masz cerę?

Skórę twarzy możemy podzielić na cztery podstawowe rodzaje. Wyróżnia się cerę: normalną, suchą, mieszaną i tłustą. Ten podział nie wziął się znikąd. Jest niezwykle ważny. Od charakteru skóry uzależnione są sposoby pielęgnacji, jakie wobec niej zastosujemy. Zależy nam przecież, by prezentowała i czuła się jak najlepiej. Dokładne zaklasyfikowanie własnej cery jest więc niezwykle ważne. Wiedzą o tym przecież producenci kremów, którzy uzależniają ich recepturę od konkretnego przeznaczenia produktu. Dla skóry wrażliwej, normalnej, podrażnionej i odwodnionej polecamy http://tolpa.pl/nawilzajacy-krem-lagodzacy,p1068.

Pora roku ma znaczenie!

Jeśli chodzi o przeznaczenie kremów nawilżających, niezwykle ważna jest również pora, w której je stosujemy. Na przykład tłuste preparaty najlepsze są na zimę, ponieważ nasza twarz potrzebuje wówczas lipidowej warstwy ochronnej, dzięki której będzie bardziej odporna na niekorzystne działanie mrozu. Wówczas jednak należy zatroszczyć się o zakup nieco „lżejszego” kremu na noc, który nie będzie zatykał porów. Zatkane pory to przecież doskonałe środowisko dla powstawania zaskórników. Stosowanie tego samego kremu nawilżającego we wszystkich okolicznościach niestety nie jest rozważne.

Zobacz również  Jaki szampon do włosów wybrać?

Skóra ze zmianami trądzikowymi

Całkowicie odrębną kategorię stanowi skóra podatna na powstawanie zmian trądzikowych. Tendencje tego rodzaju współwystępują z cerą tłustą, którą należy rozsądnie wysuszać, nie szczędząc jej przy tym lekkich i łatwo wchłanianych składników nawilżających. Tłuste kremy trzeba wówczas definitywnie odstawić, stosując preparaty mniej pielęgnacyjne, a bardziej lecznicze. W tego rodzaju sytuacjach zamiast w drogeriach musimy zaopatrywać się w aptekach. Walka z trądzikiem nie trwa jednak w nieskończoność. Prędzej czy później ta przypadłość musi ustąpić, choć czasami konieczne okazuje się wspomaganie farmakologiczne.

Każdemu według potrzeb

Mit uniwersalnego kremu do twarzy został brutalnie obalony. Wybór konkretnego specyfiku uzależniony jest bowiem od szeregu czynników takich, jak choćby wiek, rodzaj skóry i jej kondycja, a także pora roku, która również nie pozostaje bez znaczenia. Jeśli chodzi o kremy nawilżające, należy najpierw określić stan własnej cery i nazwać jej potrzeby, aby móc wybrać odpowiedni kosmetyk, a w niektórych przypadkach preparat nie tylko pielęgnacyjny, ale wręcz leczniczy. Warto również brać pod uwagę reakcje skóry na konkretną „terapię”. Jeśli jest ona negatywna, należy czym prędzej znaleźć inne rozwiązanie, by nie zaszkodzić swojej twarzy, czasami wręcz nieodwołalnie. Nie jest chyba konieczne wspominanie o konieczności wybierania produktów przebadanych dermatologicznie i atestowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website