Jak zapewnić włosom odpowiedni połysk?

Kiedy włosy są matowe, wyglądają jakby były niezdrowe. Jak można przywrócić im blask? Czy należy stosować produkty dostępne w drogeriach i salonach kosmetycznych, czy wystarczą domowe, babcine sposoby? Oto kilka trików, które pozwolą odzyskać Twoim włosom piękny blask.

Dlaczego włosy robią się matowe?

Przyczyn matowienia włosów jest bardzo dużo. Wystarczy wspomnieć zbytnią ekspozycję na słońce, długotrwałe przebywanie w wodzie chlorowanej czy ekspozycja na wiatr i mróz. Niekorzystnie na blask włosów może też wpływać długie noszenie czapki, a także klimatyzacja. Również źle dobrane kosmetyki i mocno ingerujące w strukturę włosa zabiegi mogą powodować matowienie.

Kiedy włosy najbardziej błyszczą?

Włosy ładnie błyszczą i są elastyczne przede wszystkim, wtedy gdy są zdrowe i odpowiednio odżywione. Warto zauważyć, że włosy ciemne będą zawsze bardziej błyszczeć niż włosy jaśniejsze. Jest to związane z tym, że ciemny pigment o wiele lepiej odbija światło.

Bardzo mocny blask włosów można zauważyć zaraz po niektórych zabiegach fryzjerskich, szczególnie po farbowaniu. Jest to efekt krótkotrwały, związany z działaniem odżywek zawartych w preparatach odżywczych dołączonych do farb.

Jak dbać o włosy by nie traciły blasku?

Najlepszym sposobem, by włosy błyszczały jest zadbanie o ich kondycję i niedopuszczenie do ich matowienia. Jest to ważne, gdyż włosom matowym trudno przywrócić dawny blask. Może to potrwać dość długo. W celu odpowiedniej pielęgnacji włosów warto wybierać produktu nawilżające i odżywiające, które będą dbały o odpowiednią kondycję włosa i zamykały łuski włosowe. W czasie spłukiwania szamponu należy ustawić chłodną temperaturę wody, to też może mieć wpływ na błysk włosów, gdyż chłodna woda zamyka strukturę włosa i o wiele lepiej usuwa resztki preparatów pielęgnujących.

Zobacz również  Niedobór witaminy B12

Oprócz szamponów i odżywek stosowanych na co dzień, raz na jakiś czas warto nałożyć na włosy i skórę głowy odżywczą maseczkę. W zależności od zaleceń producenta maskę trzyma się na włosach ok 30 minut. Po czym spłukuje się ją letnią wodą, a włosy myje delikatnym szamponem.

Efekt błyszczących włosów można uzyskać również dzięki regularnemu olejowaniu włosów. Do tego celu najlepiej wykorzystać olej kokosowy lub arganowy. Olejowanie powinno być wykonane przynajmniej raz na tydzień. Olej nakłada się na włosy na 2 godziny. Można też go zostawić na całą noc, a potem zmyć delikatnym szamponem.

Jakie są domowe sposoby na błyszczące włosy?

Kiedy nasze włosy matowieją warto sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, które znały już nasze babcie. Jednym z takich sposobów jest wykonywanie octowych płukanek. Najlepiej w tym celu wybrać ocet jabłkowy, który domyka łuski włosów. Płukankę przygotowuje się z 200 ml octu i 1 l chłodnej wody. Tak przygotowaną płukanką polewa się włosy. Aby pozbyć się zapachu octu można włosy spłukać jeszcze raz samą chłodną wodą.

Płukanki można też przygotować z suszu roślin takich jak łopian, mydlica, skrzyp i tatarak. Takie mieszanki można przygotować samodzielnie lub sięgnąć po gotowe produkty drogeryjne lub apteczne. Mieszanki ziół można dostać także w specjalistycznych sklepach zielarskich.

Zobacz również  Jaka maseczka na twarz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website