Jak wybrać odpowiedni szampon dla swojego typu włosów: poradnik dla początkujących

Wiele osób ma problem z dobraniem właściwego szamponu do ich typu włosów. Na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty do tego przeznaczone. Oferowane są szampony, dzięki którym możliwa jest kompleksowa pielęgnacja każdego typu włosów. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób dobrać tego rodzaju produkt, żeby był on dostosowany do konkretnych potrzeb.

Dobranie szamponu

Wybór właściwego szamponu dla swojego typu włosów jest bardzo istotną kwestią. Dzięki takiemu produktowi można utrzymać ich zdrowie i piękno. Istnieje kilka przydatnych wskazówek, które pomogą w dobraniu najlepszego szamponu dla swoich włosów. Pierwszym zadaniem jest określenie ich typu. Włosy mogą być suche, tłuste, normalne, farbowane, kręcone, proste, cienkie czy grube włosy. Każdy ich typ wymaga innego rodzaju pielęgnacji i szamponu, który będzie spełniał jego potrzeby.

Bardzo ważne jest też znalezienie szamponu zawierającego naturalne składniki. Okazuje się, że produkty zawierające je, przeważnie są łagodniejsze dla skóry głowy i włosów. Nie powodują podrażnień ani alergii, co jest przecież bardzo istotną kwestią. Eksperci zalecają też wybrać szampon bez SLS i SLES. Tego typu składniki mogą powodować suchość i podrażnienie skóry głowy, czego przecież nikt nie chce. Zalecane jest też sprawdzenie składu produktu. Lepiej nie kupować szamponów zawierających silikony, parabeny oraz SLS. Zamiast tego, lepiej poszukać produktu zawierającego naturalne oleje oraz ekstrakty roślinne. Aloes oraz miód będą jak najbardziej wskazane. Warto do tego doliczyć też olej arganowy, rumianek i tym podobne. Tego rodzaju produkty można znaleźć na stronie internetowej: https://davines.pl/produkty/. Dostępne są w relatywnie niskiej cenie, co jest bardzo istotne dla wielu klientów.

Zobacz również  Dla kogo soczewki kontaktowe?

Inne istotne kwestie

Warto też wybierać szampon dopasowany do swoich potrzeb. Produkty przeznaczone do włosów suchych i zniszczonych zawierają nawilżające składniki, takie jak olejek kokosowy lub masło shea, natomiast szampony do włosów tłustych zawierają substancje regulujące wydzielanie sebum, jak na przykład szałwię czy pokrzywę. Eksperci przypominają też o zwracaniu uwagi na pH takich produktów. Okazuje się, że szampony zbyt zasadowe mogą przesuszyć włosy, natomiast szampony zbyt kwaśne mogą podrażnić skórę głowy. Najlepsze są te z pH zbliżonym do pH skóry głowy, czyli około 5,5.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Warto próbować różnych marek i linii kosmetyków. W przypadku, gdy pierwszy szampon, który się wybierze, nie spełni oczekiwań, najlepiej postawić na produkt pochodzący od innego producenta. Można też wybrać inną linię kosmetyków. Celem jest znalezienie produkty idealnego dla siebie. Trzeba też pamiętać o tym, żeby stosować szampon raz bądź dwa razy w tygodniu, w zależności od potrzeb włosów. Celem jest też dokładne spłukiwaniu włosów po zastosowaniu szamponu. Alternatywnie można postawić na różnego typu odżywki bądź inne kosmetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website