Jak przygotować się do ciąży?

Lekarze twierdzą, iż każda kobieta w wieku rozrodczym powinna zażywać kwas foliowy. Jeżeli kobieta współżyje, to jest możliwość, że zajdzie w ciążę. Kwas foliowy jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu. Przed planowanym zajściem w ciąży i w czasie jej trwanie warto przyjmować preparat Pregna Plus, który zawiera kwas foliowy i inne składniki wspomagające prawidłowe działanie organizmu kobiety.

Jak przygotować się do ciąży? Kiedy zacząć brać Pregna Plus?

Zanim kobieta zacznie brać Pregna Plus powinna zastanowić się, czy naprawdę chce mieć dziecko. Jeśli już to zrobi, może zacząć przygotowania. Przygotowania do zajścia w ciążę powinny trwać co najmniej trzy miesiące i obejmować poznanie przebiegu cyklu miesiączkowego, co pozwoli to na ustalenie dni płodnych, czyli okresu największej szansy na zapłodnienie. W tym okresie warto zadbać o zdrowy styl życia, czyli zdrowe odżywianie się, unikanie używek (papierosów, alkoholu, narkotyków, nadmiernych ilości kawy) oraz stresu, dbanie o kondycję fizyczną (umiarkowany i regularny wysiłek fizyczny np. spacery, gimnastyka, pływanie, joga) i prawidłową wagę ciała. Ważne jest także unikanie zakażeń, które w trakcie ciąży mogą doprowadzić do uszkodzenia płodu, poronienia np. toksoplazmozy, cytomegalii. Warto wykonać także podstawowe badania, szczególnie hormonalne, wykluczające problemy zdrowotne mające wpływ na płodność kobiety i płodność mężczyzny. Konieczne jest także branie preparatów witaminowych zawierających kwas foliowy (np. Pregna Plus).

Zobacz również  Jaką kaszę jeść na diecie?

Czym jest kwas foliowy? Co jeszcze zawiera Pregna Plus?

Kwas foliowy jest rozpuszczalną w wodzie witaminą z grupy B. Występuje w żywności pod postacią folianów, które są ważne dla prawidłowego rozwoju wszystkich komórek ustrojowych. Przekształcają bowiem aminokwasy w metioninę, z której powstają tzw. neurostymulatory niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Ginekolodzy zalecają zażywanie odpowiedniej dawki kwasu foliowego wszystkim kobietom, które planują ciążę – przede wszystkim ze względu na jego znaczenie w profilaktyce wad cewy nerwowej u płodu (takich jak bezmózgowie, rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa). Wady te mogą powstać podczas pierwszych czterech tygodni życia płodowego, kiedy kobieta bardzo często nie wie, że doszło do poczęcia. Kwas foliowy w ciąży pomaga zapobiegać niedokrwistości (anemii) ciężarnych. Lekarze zalecają zażywanie preparatu Pregna Plus.

Co zawiera Pregna Plus i dlaczego warto go przyjmować?

Kobieta w ciąży powinna dbać o odpowiednią dietę. Najwięcej kwasu foliowego jest: w warzywach, ryżu, soi, kiełkach pszenicy, żółtkach jaj, wątróbce cielęcej, szpinaku, szparagach, rzepie i soczewicy. Warzywa powinno się gotować krótko, gdyż długie przyrządzanie niszczy witaminy. Polecany przez lekarzy preparat Pregna Plus zawiera rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne składniki: kwas foliowy, żelazo, jod i witaminę D. W skład produktu wchodzą również ważne w tym okresie suplementacji kwasy omega-3, w tym DHA. Pregna Plus został wzbogacony o L-metylofolian wapnia, składnik, który jest biologicznie dostępną formą folianów, dzięki czemu jest łatwiej i szybciej przyswajany. Żelazo i kwas foliowy w sposób korzystny wpływają na funkcjonowanie układu odpornościowego przyszłej mamy. Witamina D pomaga w prawidłowym wykorzystywaniu wapnia i fosforu przez organizm kobiety.

Zobacz również  Jakie znamy rodzaje soczewek kontaktowych

Przyszła mama powinna dbać o zdrowie swoje i dziecka, które pragnie urodzić. Jeżeli chce zajść w ciążę, to powinna odwiedzić lekarza ginekologa, który zaleci preparat Pregna Plus wspomagający prawidłowe funkcjonowanie organizmu kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website