Jak dobrać szczoteczkę do zębów?

Chcąc zachować zdrowe zęby musimy regularnie odwiedzać stomatologa. Konieczna jest także higiena zębów. Poza pastą do zębów, potrzebna jest także szczoteczka. Kiedyś dostępne były tylko szczoteczki tradycyjne, manualne, ale w ostatnich latach coraz bardziej popularne są szczoteczki elektryczne. Stomatolodzy twierdzą, że tego typu szczoteczki doskonale usuwają bakterie i osad nazębny. Którą szczoteczkę z oferty Oral B wybrać?

Co wybrać? Tradycyjne czy elektryczne szczoteczki Oral B?

Oral-B elektryczna szczoteczka do zebow

Renomowani producenci szczoteczek jak Oral B oferują zarówno szczoteczki tradycyjne, jak i elektryczne. Wszystkie przedmioty spełniają swoje zadanie, czyli myją zęby i przestrzenie międzyzębowe, usuwają resztki pokarmu i czyszczą płytkę nazębną. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów szczoteczek manualnych, których główki, rodzaj włókien i ich ułożenie dostosowane są do wieku pacjenta oraz indywidualnych problemów. Oral B proponuje manualne szczoteczki, które poradzą sobie z kamieniem nazębnym, próchnicą i przebarwieniami. Są też specjalne szczoteczki dla osób, które mają bardzo wrażliwe dziąsła. Wrażliwcy powinni zostać przy szczoteczkach manualnych, gdyż włoski w elektrycznym urządzenia mogłyby podrażniać wrażliwe części jamy ustnej. Jeśli wolimy szczoteczki tradycyjne, musimy pamiętać o prawidłowym ich używaniu i dokładnym myciu, które nie ograniczy się do kilku ruchów i wypłukania jamy ustnej. Musimy dokładnie oczyścić każdy ząb i przestrzeń wokół niego. Trzeba także umyć dziąsła i język, a następnie wypłukać usta specjalnym płynem.

Zobacz również  Jak poradzić sobie z groźnym krwiakiem?

Zalety szczoteczek elektrycznych. Jakie szczoteczki oferuje Oral B?

Szczoteczki elektryczne usuwają płytkę nazębną dokładniej niż szczoteczki tradycyjne, których włosie nie dosięga do przestrzeni międzyzębowych. Producenci szczoteczek Oral B deklarują, iż szczoteczki elektryczne usuwają do 100% więcej płytki bakteryjnej. Oferowane urządzenia mają okrągłe końcówki, które otaczają każdy ząb, zapewniając zdrowsze dziąsła i lepsze efekty mycia zębów. Szczoteczkami manualnymi trudniej umyć dokładnie siódemki i ósemki, które położone są w tylnej części szczęki. Główka szczoteczki jest zbyt duża i po prostu się nie mieści, ale świetnie radzi sobie z tym mniejsza główka szczoteczki elektrycznej, która sama wykonuje pracę, więc nie musimy manewrować ręką w niewielkiej przestrzeni. Szczoteczki elektryczne pracują o wiele szybciej niż ludzka ręka, więc w tym samym czasie dokładniej umyjemy zęby. Możemy kupić urządzenie wielofunkcyjne, w którym wymienia się końcówki, by zapewnić jamie ustnej kompleksową pielęgnację. Dobierając odpowiednią końcówkę i program szczoteczek elektrycznych, można zadbać o zęby wrażliwe, wybielić je lub zafundować sobie masaż dziąseł.

Nie ma znaczenia, czy używamy szczoteczek elektrycznych czy tradycyjnych. Ważne jest by zęby myć regularnie i dokładnie. Poszukajmy w ofercie Oral B odpowiedniej szczoteczki i zadbajmy o higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website