Jak dobrać farby do włosów?

Farbowanie włosów to czynność skomplikowana, zwłaszcza, jeśli robi się to w domu. Niełatwe jest dobranie koloru specyfiku. Chcemy, by był ładny i jak najbardziej naturalny, a włosy zdrowe i lśniące. Obawiamy się także, że chemiczne preparaty niszczą włosy. Na szczęście, możemy kupić naturalne farby do włosów, które nadają kolor, ale są łagodne dla naszej czupryny.

Jaki kolor wybrać? Czy można stosować naturalne farby do włosów?

Fryzjerzy twierdzą, że najlepiej wybrać farbę o dwa lub trzy tony odmienną od naszego kolor włosów, do sprawi, że kolor będzie wyglądał bardzo naturalnie. Ponadto, natura wiedziała, co robi i mamy kolor włosów dobrany do naszej urody. Musimy zwrócić uwagę także na odcień cery. Do karnacji chłodnej (jasna skóra, lekko zaróżowiona, oczy raczej zielone lub niebieskie) będą pasować chłodne kolory, np. orzechowy brąz, platynowy blond. Urodę ciepłej, oliwkowej cery podkreślą miodowe blondy czy czekoladowy brąz. Nowy kolor włosów musi pasować także do naszych brwi. A co z wpływem farby na stan naszych włosów? Tradycyjne, chemiczne zabiegi koloryzacji włosów mogą mieć zły wpływ na ich kondycję. Mogą być w nich zawarte składniki drażniące skórę głowy, niszczące strukturę włosa i silnie alergizujące. Może wybrać naturalne farby do włosów, które są znacznie łagodniejsze dla naszej czupryny?

Zobacz również  Jakie znamy rodzaje soczewek kontaktowych

Czym jest zdrowa koloryzacja włosów? Czy warto wybrać naturalne farby do włosów?

Zdrową alternatywą dla chemicznej koloryzacji są naturalne farby do włosów, które są mieszanką roślinnych surowców, czyli henny, alg brunatnych, cynamonu, łupin orzecha włoskiego, liści indygo, kawy, buraka, kurkumy i mielonych liści stroczyńca. Efekt farbowania zależy od struktury i grubości naszych włosów, a także koloru wyjściowego. Przy włosach ciemnych zabieg koloryzacji powinien trwać dłużej, niż w przypadku włosów jasnych. Naturalne farby do włosów poradzą sobie także z włosami siwymi, jeśli nie mamy ich zbyt dużo. W przypadku dużej ilości włosów siwych, niektórzy zalecają zafarbowanie ich czystą henną na kolor czerwony, a następnie zastosowanie ciemnego koloru. Producenci farb roślinnych oferują szeroką gamę kolorystyczną, od ciepłych blondów poprzez ciepłe i chłodne brązy, odcienie rudawe i czerwonawe, aż po czerń. Specyfiki tego typu dają niemalże nieograniczoną możliwość łączenia odcieni i tworzenia ciekawych kolorów. Naturalne farby do włosów nie rozjaśniają włosów. Możemy zatem nadać jedynie włosom ciekawy odcień lub je przyciemnić.

Jak używać naturalnych farb do włosów?

Większość tego typu produktów ma postać proszku, który wystarczy rozrobić z wodą o odpowiedniej temperaturze, odczekać aż mieszanka ostygnie i rozpocząć nakładanie na włosy. Wybrać można również mieszankę w postaci pasty gotowej do użytku. Czas działania farby wynosi od 15 minut do 2 godzin. Koloryzacja naturalna jest łagodna, a mechanizm jej działania polega na osadzeniu barwników na włosie, co wymaga czasu.

Zobacz również  Soczewki kontaktowe na specjalne okazje

Piękne i zadbane włosy są ozdobą kobiety. Nie każda z nas dostała wymarzony kolor w genetycznym spadku po rodzicach. Na szczęście, przemysł kosmetyczny oferuje tak wiele farb do włosów, że z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie. Warto wybierać również naturalne farby do włosów, które są dla nich bardzo łagodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website