Dla kogo soczewki kontaktowe?

Od wielu lat soczewki kontaktowe z powodzeniem zastępują okulary. Nie ma się czemu dziwić – są znacznie wygodniejsze i nie zmieniają wyglądu twarzy. Jak się okazuje soczewki kontaktowe to wynalazek, który zmienił życie wielu osobom na świecie. Czy jednak wszyscy mogą się nimi posiłkować?

Dlaczego warto sięgać po soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które prowadzą aktywny tryb życia i nie lubią być ograniczane nawet przez okulary. Wielką zaletą soczewek kontaktowych jest, że pozwalają zapomnieć o wadzie wzroku, dają większy kont widzenia i nie parują po wejściu do nagrzanego pomieszczenia. Ważną kwestią jest również estety soczewek kontaktowych – okulary naruszają wygląd twarzy wprowadzając w jej obręb dodatkowy element.

Przeciwwskazania do noszenia soczewek

Pamiętać należy, że soczewka kontaktowa to ciało obce wprowadzone okolice gałki ocznej. Osoby, które zdecydowały się na ich noszenie muszą szczególnie uważać i obserwować swoje reakcje. Przeciwwskazaniem do noszenia szkieł kontaktowych są różnego rodzaju choroby oczu. Mowa tu przede wszystkim o stanach zapalnych, infekcjach, zespole suchego oka. Noszenie szkieł kontaktowych może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia oka. Jak się okazuje, przeciwskazaniem do zakładania szkieł kontaktowych może być również zażywanie niektórych leków, przebywanie w klimatyzowanym lub zadymionym pomieszczeniu. Przeziębienie lub obniżona odporność może spowodować, że w trakcie zakładania szkieł kontaktowych można narazić oko na infekcje bakteryjne lub grzybicze.

Zobacz również  Jak dobrać farby do włosów?

Komu zatem wolno nosić szkła kontaktowe?

Są przeznaczone dla wszystkich tych, którzy stawiają na komfortową i skuteczną korektę wzroku. Doceniane są szczególnie przez tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i nie lubią ograniczeń, które narzucają im okulary. Z powodzeniem mogą więc być stosowane równocześnie z innymi okularami, na przykład przeciwsłonecznymi, okularami do pływania lub goglami. Soczewki kontaktowe mają przede wszystkim funkcję korygującą – działają jak okulary i pozwalają zmniejszyć postęp wady wzroku. Szkła kontaktowe nie muszą służyć jedynie korekcie wzroku – mogą po nie sięgać również ci, którzy chcą zmienić coś w swoim wyglądzie. Dla nich właśnie powstały soczewki kontaktowe, które umożliwiają zmianę koloru oczu. Ciekawostką jest, że w bogatej ofercie szkieł kontaktowych można znaleźć równie te z filtrem UV. Soczewki do oczu są całkowicie bezpieczne – pod warunkiem, że zostały właściwe dobrane i regularnie poddawane są właściwej pielęgnacji. Ponadto w czasie aktywnego spędzania czasu lub uprawiania sportów, są znacznie bezpieczniejsze niż zwykłe okulary.

Soczewki dobre, ale trzeba o nie dbać

Szkła kontaktowe są wspaniałym rozwiązaniem dla wielu problemów. Pamiętać jednak należy o ich właściwej pielęgnacji. Każdorazowe mycie w specjalnym płynie i przechowywanie w odpowiednich pojemniczkach zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji lub stanów zapalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website