Czy soki są dobrym źródłem energii

Czy soki są dobrym źródłem energii

Soki owocowe to wbrew pozorom znakomita alternatywa dla pobudzającej kawy i herbaty. Jeśli chcemy ograniczyć spożywanie kofeiny, warto rozważyć wprowadzenie do swojej diety naturalnych soków energetycznych.

Moda na zdrowe odżywianie od jakiegoś czasu propaguje odstawienie kawy, która przyczynia się do wypłukiwania z organizmu cennych mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego działania narządów. Zamiast tego zaleca się wypijanie soków energetycznych, które znakomicie pobudzają i zapewniają dobre samopoczucie przez cały dzień. Do ich przygotowania możemy użyć funkcjonalnej sokowirówki lub elektrycznej wyciskarki do owoców.

 

Jakie soki energetyczne są najlepsze?

Soki owocowe mogą dostarczyć naszemu organizmowi porządnej dawki energii na cały dzień. Ważne jednak, żeby były to soki energetyczne wyciskane samodzielnie (można do tego celu wykorzystać nowoczesne sokowirówki), a nie kupowane w kartoniku. Gotowe soki owocowe mają bowiem wysoką zawartość cukru, konserwantów i sztucznych barwników, które negatywnie wpływają na organizm człowieka. Dlatego jeśli chcemy wprowadzić do swojego życia zdrową dietę – zainwestujmy w wysokiej klasy wyciskarki do owoców.

 

Soki owocowe – bogate źródło energii

Cute charming young woman making juice and eating oranges on the kitchen

Wbrew pozorom soki owocowe mogą zapewnić nam niezłą dawkę kofeiny. Przykładem koktajlu, który znakomicie pobudza i idealnie nadaje się na energetyczne śniadanie jest sok z buraka, z dodatkiem jabłka, cytryny i selera. Przygotowanie tego pełnego energii eliksiru jest niezwykle proste – wystarczy włożyć składniki do sokowirówki – po kilku minutach otrzymujemy napój, który jest popularny zwłaszcza wśród wyczynowych sportowców. Powszechnie stosowany jest także inny sok energetyczny – do przygotowania w sokowirówce. Bazuje on na jabłkach, bananach i limonce – to wspaniałe dopełnienie aktywności fizycznej – najlepiej zastosować go na pół godziny przed ćwiczeniami.

Zobacz również  Jak zamknąć łuski włosa?

A może zdecydujemy się na koktajl z zielonej herbaty – z dodatkiem miodu, mleka migdałowego i bananów? Niezwykle gęsty, pożywny i dający kopa energii – dzięki zawartości kofeiny. To znakomita alternatywa dla kawy i czarnej herbaty! Niezłym pomysłem na soki energetyczne jest także mieszanka szpinaku i awokado – świetna przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, na przykład bieganiem lub treningiem na siłowni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website